«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Данія допомагатиме Україні у підтримці подолання наслідків війни, відновленні інфраструктури та впровадженні ключових реформ

03.02.2025


Під головуванням Директора Департаменту інвестиційної політики Міністерства Артем Гусак за участі Голови Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин, а також представників профільних департаментів Міністерства, відбулася зустріч з Данською делегацією. У фокусі розмови – обговорення проєкту Програми переходу співпраці на 2025-2028 роки. Серед присутніх: Керівник команди з формулювання двосторонньої програми співпраці, Ерік Брюльд, Старша радниця Міністерства закордонних справ Данії, Анне Кейл, Голова Відділу співпраці Посольства Данії в Україні, Торбен Ларсен, Керівник Офісу Посольства Данії в Україні в Миколаєві, Якоб Хансен, Радниця з питань співпраці Посольства Данії в Україні Марія Купріс.

Програма переходу співпраці – стратегічна ініціатива, спрямована на підтримку подолання наслідків війни, відновлення інфраструктури та впровадження ключових реформ. Загальний бюджет – близько 2,8 мільярда датських крон на три роки.

“Ми високо цінуємо готовність Данії підтримувати відновлення критичної інфраструктури, соціальну згуртованість та енергетичну безпеку в рамках нашого партнерства.

Загальні пріоритети та цілі, визначені данською стороною у Стратегії та Програмі переходу повністю відповідають потребам України, та корелюється зі стратегічними цілями оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

Ми впевнені, що ця Стратегія та Програма переходу стануть суттєвим кроком до забезпечення системності, структурованості та визначення чіткості у пріоритетах надання допомоги, які відповідають пріоритетним діям Уряду, зокрема, задоволення невідкладних і базових соціальних потреб, швидке відновлення, енергетична безпека, «зелений перехід», відновлювальна енергія та європейська інтеграція”, – зазначив під час зустрічі Артем Гусак.

Програма переходу Данії для України на 2025–2028 роки є комплексним підходом до відновлення України. Вона поєднує гуманітарну допомогу, економічний розвиток, зелену трансформацію та підтримку демократичних реформ, сприяючи інтеграції України до ЄС та її сталому розвитку в довгостроковій перспективі.

Своєю чергою ​​Стратегія Дансько-Української співпраці є ключовим документом, що визначає напрямки підтримки України з боку Данії у період після повномасштабного вторгнення росії.

Особливий акцент зроблено на відновленні Миколаєва та Миколаївської області, де Данія вже реалізує низку проєктів із реконструкції. Близько 60% бюджету програми спрямовано саме на цей регіон.

Основні стратегічні цілі українсько-данської співпраці у рамках документів:
- Надання гуманітарної допомоги найбільш уразливим верствам населення;
- Відновлення критично важливої інфраструктури (енергетика, водопостачання, медичні заклади);
- Психосоціальна підтримка постраждалих від війни, включаючи ветеранів, переселенців і жертв гендерного насильства;
- Розвиток відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності;
- Відновлення та модернізація електромереж та систем водопостачання;
- Підтримка української промисловості у переході до сталої енергетики;
- Підтримка демократичних інституцій, боротьби з корупцією та децентралізації;
- Розвиток громадянського суспільства та незалежних ЗМІ;
- Підтримка адаптації українського законодавства до європейських стандартів.



03.02.25.jpg





















Міністерство розвитку громад та територій України

Назад в раздел