На Сумщині завершують будівництво модульних будинків для внутрішньо переміщених людей26.11.2024 Проєкт реалізують у рамках угоди між Управлінням Верховного Комісара у справах біженців (УВКБ) ООН, Сумською обласною військовою адміністрацією та Нижньосироватською сільською радою Будівництво модульних осель для внутрішньо переміщених осіб проінспектували начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ спільно із Координатором системи ООН в Україні і Гуманітарним координатором Матіасом Шмале.
Як повідомили ініціатори проєкту, угода передбачає встановлення на території громади 10 модульних будинків – малої, середньої та великої місткості. Будинки дерев’яні, пересувні з утепленням, комбінованим опаленням, водопостачанням та водовідведенням, мебльовані та оснащені необхідною побутовою технікою.
«Це дуже важлива ініціатива для Сумщини і ми вдячні нашим міжнародним партнерам за допомогу. Основна ідея в тому, що наші люди можуть лишатись на рідній землі. Ми констатуємо, що більшість жителів, які були вимушені евакуюватись з прикордонних громад, не виїздять в інші регіони України. Важливо, що громада підтримала цей проєкт, виділила земельну ділянку, тут проводяться всі необхідні роботи для облаштування повноцінного житла із окремою земельною ділянкою до кожного будинку. Люди, яких війна лишила без домівок, зможуть почати нове життя», – зазначив Володимир Артюх.
Також планується облаштувати прилеглу територію.
Поряд з модульним містечком розташовані всі важливі об'єкти соціальної інфраструктури: школа, садочок, амбулаторія.
Модульний будинок в рамках від УВКБ ООН встановили і в Охтирці. Нове житло отримала родина місцевих жителів, чия оселя постраждала внаслідок ворожого удару 8 березня 2022 року.
«У 2023 році ми запровадили пілотне будівництво 100 основних будинків у Київській та Чернігівській областях. Завдяки успіху пілотній програмі, її було розширено у 2024 році. Зараз УВКБ ООН встановлює ще 300 основних будинків у постраждалих від війни областях по всій країні, включаючи Сумську», – додав Координатор системи ООН в Україні і Гуманітарний координатор Матіас Шмале.
За словами Володимира Артюха, на сьогодні відновлення зруйнованого житла, а також будівництво осель для вимушено переміщених жителів області – пріоритетні задачі, для вирішення яких важлива підтримка міжнародних партнерів та організацій. Зокрема як додав начальник ОВА, на сьогодні наша область має 40 тисяч евакуйованих громадян, однак робота в цьому напрямку ще триває і важливо забезпечити переміщених осіб гідними умовами для життя.
Сумська обласна військова адміністрація
|