Олександр Кубраков про підсумки участі команди Міністерства у роботі Мюнхенської безпекової конференції-202419.02.2024
17 лютого, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков взяв участь у панельній дискусії «Україна в центрі уваги» на полях Мюнхенської конференції з безпеки. До обговорення також долучилися Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, Сенатор, член спеціального комітету Сенату з розвідки США Мітч Макконелл та Міністр Європи та закордонних справ Франції Катрін Колонна. «Ми всі повинні робити не щось, а все можливе для поразки агресора». Ці слова Президента України Володимира Зеленського стали ключовими на цьогорічній Munich Security Conference. «Серед дискусій та тем, які були у нашому фокусі – відбудова та відновлення України під час війни, Безпека Українського коридору у Чорному морі, проєкти з міжнародними фінансовими організаціями та бізнесом.
Разом з тим, кожна зустріч та дискусія починалися з питань безпеки та оборони, нашим партнерам важливо нагадувати і показувати, як наявність ППО, зброї високої дальності, РЕБ та РЛС дає нам можливість не просто виживати, але і розвиватися, відбудовувати свою інфраструктуру та економіку.
На зустрічі з німецьким бізнесом, одразу три великих виробника підтвердили, що показники їх роботи в Україні у 2023 році навіть перевищили аналогічні показники до повномасштабного вторгнення. Всупереч викликам війни, бізнес в Україні показує стійкість та інноваційність. Практичні питання вдалося обговорити з Оділь Рено-Бассо, Президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку. Маємо ТОП-10 інфраструктурних проєктів, спрямованих на покращення експортної логістики, транспортного сполучення в Україні, розглядаємо можливість розширення портфелю проєктів з українськими містами.
Одна із найбільш надихаючих тез – від Акселя фон Тротсенбурга, керуючого директор Світового банку з питань операційної діяльності. Пан Аксель переконаний, що Україна вже напрацювала ряд реформ та цифрових рішень, які змінюють їхню роботу в світі – починаючи від Реєстру пошкодженого та знищеного майна, до надання допомоги через систему єВідновлення, DREAM - Державна цифрова екосистема управління відновленням та звісно – Дію. На багатьох зустрічах, було очевидно, що найбільш розвиненим країнам часто важко осягнути рівень цифрових рішень, доступних українцям, ми дійсно можемо давати світові інновації.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
|