«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Представники інституції Світового банку ознайомилися з відновленням зруйнованих будинків в Ірпені

21.04.2025


У межах робочої поїздки Перша заступниця Міністра Альона Шкрум відвідала місто Ірпінь разом із делегацією Міжнародної фінансової корпорації (IFC) – однієї з п’яти інституцій Групи Світового банку.

“IFC є ключовим партнером України у процесі відбудови: корпорація сприяє залученню приватного сектору та бізнесу до відбудови України. Основна ідея – держава залучає бізнес до будівництва чи управління об’єктами, а бізнес – отримує вигоду: прибуток, довгострокову оренду, плату за обслуговування”, – зазначає Альона Шкрум. Крім того, IFC адмініструє донорський трастовий фонд, який співфінансує діяльність Фонду енергоефективності. 

Перед візитом в Україну представники IFC розглядали можливість припинення адміністрування фонду, тому для української сторони було критично важливо показати партнерам, як саме працюють ці кошти та які результати забезпечують на місцях.

“Було надважливо показати їм, куди йдуть гроші, які допомагає отримувати IFC на відновлення конкретних будинків, квартир і будівель. І саме тому ця поїздка в Ірпінь була дуже важливою”, – наголосила Альона Шкрум.

Ірпінь зустрів делегацію дощем, але водночас – великою активністю та роботою з відновлення. Частину будинків уже відновлено, інші – ще потребують ремонту. Але вже видно нові дахи, замінені вікна.

Наразі на Київщині відновлено вже 70% зруйнованих об’єктів – це 21 тисяча з 30 тисяч будинків, шкіл, лікарень, об’єктів інфраструктури й доріг. 

Ірпінь – яскравий приклад цієї спільної роботи Мінрозвитку, Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України та за допомогою підтримки донорів, кредитів та проєктів підтримки.

Відновлення зруйнованих чи пошкоджених будинків, зокрема в Ірпені відбувається також за програмою “ВідновиДІМ” Фонду енергоефективності. 

За її допомогою можна замінити або відремонтувати вікна, балкони, фасади, дахи, провести протиаварійні роботи, облаштувати пандуси, підйомники, оновити інженерні системи. Подаватися можуть ОСББ, будинки яких були пошкоджені через війну.

Під час поїздки представники Мінрозвитку й IFC оглянули п’ять будинків, які відновлюються за кошти, у тому числі Фонду енергоефективності.

“Такі поїздки є важливими не лише для нас, але й для міжнародних партнерів. Вони допомагають побачити реальні результати на місцях та відчути, як зміни торкаються конкретних людей і громад. Кожна відновлена квартира, стіна й дах – це надія і для власників квартир, і для їх сусідів, і друзів поруч, і для тих, хто повертається в Ірпінь, і для тих, хто думає повертатись, чи ні”, – зазначає Альона Шкрум.За результатами візиту IFC продовжує співпрацювати з Україною. 

Міністерство, у свою чергу, продовжує активну роботу із залучення фінансування для відбудови житлових об’єктів не лише на Київщині, а й у Миколаєві, Херсоні, Кривому Розі, Запоріжжі та інших регіонах.

“Київщині в якомусь сенсі пощастило. Вона була в усіх новинах. На неї донори давали кошти швидше. Шукати для неї кредити було легше. Відновлення тут було активніше. Але попереду – величезна робота в інших областях. Треба масштабувати такі результати”, – резюмувала Альона Шкрум.


210.jpg

2211.jpg











Міністерство розвитку громад та територій України

Назад в раздел