У Чернігові три громадські організації - партнери Програми «U-LEAD з Європою» - презентували інструменти швидкого відновлення зруйнованих війною шкіл11.05.2023 У Чернігові три громадські організації - партнери Програми «U-LEAD з Європою» - презентували своє бачення швидкого відновлення доступу до освіти для дітей деокупованих або постраждалих від російської агресії територій.
Про це йшлося на організованому «U-LEAD з Європою» семінарі «Відновлення доступу до освіти: діалог щодо ролі українських громад у ремонті, відновленні та відбудові».
На початку заходу директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель наголосив на важливості співпраці у справі відбудови.
Свої проєкти представили організації «Сміливі відновлювати», SavED та «Pro.svit».
Представник ГО «Сміливі відновлювати» Віталій Селик розповів, що з 25 відвіданих ними шкіл відібрали 12, в яких до 1 вересня 2023 р. планується провести швидкі ремонти. З обраних шкіл сім розташовані на Харківщині, дві - на Київщині, три - на Чернігівщині. Серед останніх, зокрема, Новобиківський ліцей, у безпосередній близькості до якого навесні 2022-го йшли бої з російськими загарбниками.
Ремонти включатимуть лагодження дахів, вікон, вхідних і внутрішніх дверей, 112 загальних приміщень і 41 туалетної кімнат, відновлення пошкодженої електрики. Здешевити і пришвидшити їх проведення дасть змогу широке залучення волонтерів, зокрема професійних будівельників. Селик наголосив, що до відбудови долучаться люди з 20 країн світу, але у проєкті розраховують і на активну участь місцевих мешканців.
Анна Пуцова, керівниця регіонального розвитку благодійного фонду SavED, який опікується відновленням доступу до освіти для дітей з деокупованих і постраждалих від війни громад, розповіла про розвиток цифрових освітніх центрів (DCL). Вони створюються з метою надати принаймні мінімальний доступ до освіти для дітей в громадах, які постраждали від війни, розв'язаної росією проти України. Це громади, де освітня інфраструктура зруйнована або пошкоджена, ті, де багато дітей-переселенців, а також розташовані в зонах, де офлайн-навчання заборонене з міркувань безпеки.
За словами Пуцової, наразі діє 30 цифрових освітніх центрів у Київській, Чернігівській і Миколаївській областях. У рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» кількість центрів до кінця року планується збільшити на 25, розширивши географію і на Харківську область.
У підсумку, зазначає Пєтушкова, планується отримати 50 громад, які стануть прикладами безпечного освітнього середовища.
|