«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

У Харкові пройшла фінальна стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

20.01.2025


У фокусі — стратегічне планування для прифронтових Харківської, Сумської та Чернігівської областей, а також відновлення Криму після деокупації. Захід став сьомим і завершальним у серії “Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації”. Як і попередні він відбувся під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна.

“Сьогоднішнє обговорення — одне з тих, яке потребує особливої уваги, адже йдеться про території, які безпосередньо межують з країною агресором. Я від щирого серця дякую громадам-форпостам за їхню роботу, за те, що вони так само як і наші воїни тримають фронт. Допомагаючи нашій країні захищатися, ці регіони водночас продовжують розвиватися і ми запевняємо — Міністерство у цьому процесі для них надійний партнер. Зробити цей розвиток рівномірний, згладити нерівномірності та прибрати дисбаланс порівняно з іншими громадами, не такими близькими до фронту — одне з наших важливих завдань”, — наголосив Олексій Рябикін.

Серед учасників — представники обласних військових адміністрацій (ОВА), органів місцевого самоврядування (ОМС), народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, та проєктів міжнародної технічної допомоги.

Представники прифронтових областей презентували стратегії розвитку з урахуванням пріоритетів та завдань Державної стратегії регіонального розвитку. З урахуванням територіального розташування для всіх регіонів однією з найголовніших задач лишається забезпечення безпеки громадян, ефективна відбудова зруйнованої інфраструктури та підвищення оборонної спроможності.

Зусилля також спрямовуються на оновлення соціальної інфраструктури, розвиток освіти, підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО), забезпечення доступності та зміцнення соціальної єдності.

Для Харківської області у фокусі — комплексна робота для підвищення якості життя населення. Це включає не тільки протидію військовим і безпековим викликам, але й організацію доступної та ефективної системи надання медичних послуг, розвиток освітнього середовища, розбудову системи соціального захисту тощо.

Для Чернігівської — відновлення бізнесу і розбудова нової економіки регіону. У тому числі створення сприятливого бізнес-клімату, підтримка інвестицій, відновлення та розвиток експортного потенціалу.

Для Сумської — відновлення та розвиток інфраструктури на принципах прозорості, сталості, інклюзивності, енергоефективності, підзвітності, адаптації до зміни клімату, стійкості до екологічних втрат, безпекових загроз та економічної доцільності, забезпечення мешканців області житлом.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили обговоренню планування реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Для цього напрямку пріоритетом буде відновлення влади, економічне відновлення, а також когнітивна деокупація півострова.

“Це наша остання зустріч у такому форматі і я дуже радий, що нам вдалося зібрати так багато представників місцевого самоврядування, експертів, у тому числі міжнародних, представників громадянського суспільства. Ці обговорення були продуктивними і ми очікуємо, що вони допомогли нам всім спільно закласти фундамент для продовження роботи над рівномірним регіональним розвитком для всіх регіонів України”, — підкреслив наприкінці зустрічі Олексій Рябикін.

Серія заходів “Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації” відбувалася за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні і фінансової допомоги Japan - The Government of Japan.


20.01.25.jpg



















Міністерство розвитку громад та територій України

Назад в раздел