«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

У Сваляві з’явиться індустріальний парк та новий завод

01.07.2024


Близько півтисячі нових робочих місць створять у Сваляві (Закарпатська область) завдяки заснуванню в місті індустріального парку. Рішення про включення парку «Енерджі Груп» до Реєстру індустріальних (промислових) парків ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні 28 червня 2024 року.

«Проголошення та впровадження економічної політики «Зроблено в Україні» дає результати. Дедалі більше українських виробників долучаються до програм, які є складовою політики. Наприклад, створення індустріального парку «Енерджі Груп» ініціював безпосередньо бізнес, ідею підтримала місцева влада. В підсумку країна матиме нове виробництво, близько 500 місцевих мешканців отримають роботу, державний та місцевий бюджети – додаткові надходження», - зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Як йдеться в концепції індустріального парку, на його території збудують завод з виготовлення металопластикових вікон та дверей, розсувних систем та складників до них. Очікується, що виробництво запрацює вже в грудні 2024 року.

В облаштування парку ініціатори його створення, керуюча компанія та учасники-інвестори вкладуть загалом 876,5 млн грн інвестицій, зокрема і від іноземних компаній.

Загалом разом з «Енерджі Груп» в Україні вже 82 індустріальних парка.

Нагадаємо, програма розвитку індустріальних парків є складовою економічної політики «Зроблено в Україні», покликаної стимулювати розвиток вітчизняного виробництва з високою доданою вартістю. 

В державному бюджеті на 2024 рік на виконання програми розвитку індустріальних парків  закладено 1 мільярд гривень. Ці кошти підуть на співфінансування облаштування або будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, а також часткове відшкодування вартості приєднання до електричних мереж. Приймання заяв за програмою відбуватиметься до 15 серпня 2024 року.


1719746017_unnamed-7.jpgМіністерство економіки України

Назад в раздел