У Житомирській області відкрито оновлене дитяче інфекційне відділення28.11.2024 У селищі Гуйва Житомирської області відкрили оновлене інфекційне відділення для дітей в “Обласному протитуберкульозному диспансері Житомирської обласної ради”. Сучасне інфекційне відділення тепер оснащене передовим медичним і діагностичним обладнанням та здатне приймати більшу кількість пацієнтів, а також має повністю обладнану палату інтенсивної терапії. Реконструкція закладу включала значне підвищення енергоефективності, утеплення будівлі, а також повну модернізацію інженерних мереж, обладнання та систем водопостачання. Відтепер тут створено безпечніші, доступніші та сучасні умови для маленьких пацієнтів, включно з внутрішньо переміщеними особами та дітьми з інвалідністю, що забезпечує якісну медичну допомогу для тих, хто її потребує найбільше.
“Відкриття цього оновленого об’єкта в Житомирській області є яскравим прикладом нашої роботи з відновлення країни у всіх секторах, зокрема з акцентом на модернізацію інфраструктури охорони здоров’я. Завдяки підтримці Європейського інвестиційного банку та наших міжнародних партнерів ми покращуємо доступ до важливих послуг і створюємо комфортніші умови для громад по всій країні. Це важливий крок на шляху до відновлення та розвитку України”, – зазначив Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Зі свого боку Віцепрезидентка ЄІБ, відповідальна за операції банку в Україні, Тереза Червінська підкреслила, що ЄІБ активно підтримує відновлення України через інвестиції в критичну інфраструктуру — від шкіл і лікарень до доріг і енергетики. “Я пишаюся тим, що цей проєкт у сфері охорони здоров’я дозволить покращити доступ до медичних послуг для дітей Житомирської області та зміцнить місцеву систему охорони здоров’я, зокрема у боротьбі з інфекційними захворюваннями. Як пандемія COVID-19, так і триваюча війна підкреслили важливість стійкої системи охорони здоров’я, здатної реагувати на кризові ситуації”, – сказала вона.
Оновлення вартістю близько 736 тис євро було здійснено в межах “Програми з відновлення України” – спільної ініціативи Європейського Союзу та його банку, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), спрямованої на допомогу українським громадам у відновленні соціальної інфраструктури. Ця програма реалізується у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів і місцевими органами влади – у цьому випадку Житомирською обласною державною адміністрацією – за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє пдікреслив: “Для ПРООН честь підтримувати українські міста у впровадженні програм відновлення, які фінансуються ЄІБ та ЄС. Ми допомагаємо зміцнювати критичну інфраструктуру, забезпечуючи громади необхідними ресурсами для відновлення, розвитку та підвищення їхньої стійкості. Я радий, що Житомирський обласний протитуберкульозний диспансер у Гуйві тепер має нове педіатричне інфекційне відділення, яке надає необхідну медичну допомогу дітям”.
“Європейський Союз відданий підтримці відновлення України, і цей проєкт є прикладом нашої рішучості. Інвестуючи в критично важливу медичну інфраструктуру для дітей, які є майбутнім України, ми не лише реагуємо на нагальні потреби, але й створюємо можливості для вирішення медичних викликів у майбутньому. Оновлене та модернізоване, це педіатричне інфекційне відділення тепер здатне надавати високоякісну медичну допомогу дітям у Житомирській області”, – зазначив тимчасово повірений у справах Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло.
Загалом у Житомирській області реалізується 13 проєктів з відновлення за підтримки двох програм відновлення ЄІБ — «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» та «Програми з відновлення України». Серед них — реконструкція чотирьох шкіл, п’яти лікарень та однієї громадської будівлі, а також один проєкт із очищення стічних вод і два проєкти з водопостачання. Третій етап «Програми відновлення України III» відкриє більше можливостей для міст подавати заявки на проєкти малої реконструкції у сферах освіти, охорони здоров’я, опалення, соціального житла, водопостачання та водовідведення. Оголошення про початок прийому заявок очікується незабаром на сайті Міністерства розвитку громад та територій.
Міністерство розвитку громад та територій України |