«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Україна продовжує співпрацю з Японією для відновлення та розбудови Сум, Чернігова та Запоріжжя у 2025 році

05.12.2024


Мінрозвитку і JICA провели засідання спільного Координаційного комітету в рамках проєкту технічної допомоги «Проєкт екстреного відновлення та реконструкції».

Учасники засідання підбили проміжні підсумки реалізації проєкту, який має на як меті надання невідкладної допомоги постраждалим громадам та забезпечення базових потреб їх мешканців, так і довгострокові проєкти міського і регіонального розвитку.

За словами заступниці Міністра розвитку громад і територій Марини Денисюк, яка представляла Міністерство на зустрічі, Україні важливо застосовувати передові знання і досвід Японії у подоланні подолання наслідків війни та руйнувань, спричинених природними катаклізмами.

«Перш за все, хочу висловити глибоку вдячність Уряду Японії та JICA за непохитну підтримку та партнерство у ці важкі часи. Наша спільна робота в рамках Проєкту екстреного відновлення та реконструкції дозволила мобілізувати критично необхідні ресурси для швидкого відновлення інфраструктури в найбільш постраждалих громадах. Серед досягнень слід відзначити успішну реалізацію пілотних проєктів зі встановлення теплових насосів та управління відходами руйнувань. А також забезпечення термінових поставок спеціального обладнання та техніки в Миколаїв, Харків, Дніпро, Херсон і Київську область.

Наступного року пріоритети відновлення будуть зосереджені на забезпеченні потреб Сум, Чернігова та Запоріжжя в спеціалізованому обладнанні, встановленні теплових насосів. А також вирішення питання доступу до питної води для мешканців Миколаївщини та Сумщини», – сказала Марина Денисюк.

Заступниця Міністра також зазначила, що Міністерство готове надати перелік потреб з відповідною специфікацією, та обговорити шляхи і механізми для пришвидшення постачання необхідного обладнання.

Зі свого боку представники JICA підкреслили, що від початку реалізації Проєкту екстреного відновлення та реконструкції у березні 2023 року було досягнуто значних результатів. Зокрема, у наданні невідкладної допомоги найбільш постраждалим громадам, передачі спеціалізованої техніки містам, постачання обладнання для подолання наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС, встановленні теплових насосів в закладах освіти, постачанні рейок і трансформаторів для залізничної галузі. Представники JICA також представили цифрову систему моніторингу використання устаткування на місцях та проведення належного експлуатаційного контролю.

Окремо зазначили, що в рамках Проєкту було розроблено комплексний план просторового розвитку Херсону.

Партнери подякували Міністерству за координацію роботи та відкритість до діалогу. А також наголосили на важливості управління публічними інвестиціями з метою мобілізації ресурсів та ефективної реалізації проєктів. 

Нагадаємо, що на початку 2023 року Україна та Японія підписали низку грантових угод, якими передбачене надання понад 700 мільйонів на проєкти відновлення.












Міністерство розвитку громад та територій України

Назад в раздел