«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Україна та Бельгія активізують співпрацю щодо подальшого використання заморожених російських активів для відбудови країни

23.02.2024


Україна та Бельгія активізують економічне співробітництво та співпрацю щодо подальшого використання заморожених російських активів для відбудови нашої країни. Про це йшла розмова під час розмови Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко із Міністром співробітництва з питань розвитку Бельгії Кароліною Женни. На зустрічі також були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Пітер Ван Де Велде, Міністр юстиції України Денис Малюська та заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. 

«Минулого року українська економіка перейшла до відновлення, але наразі ми досі маємо дуже обмежені фінансові можливості. Адже завдяки зібраним в Україні податкам ми можемо фінансувати армію, яка боронить країну від окупантів, а коштом зовнішньої допомоги – соціальну сферу та відновлення. Щоб прискорити ці процеси, ми намагаємось залучити приватний капітал для відбудови країни. Також одним із важливих джерел цього фінансування мають стати заморожені активи рф. Росія має заплатити за свої злочини, як фігурально, так і буквально. Хочу подякувати Бельгії, яка є ключовою країною, що просуває розв'язання питання подальшого використання заморожених російських активів для відбудови України», - наголосила Юлія Свириденко.

Сторони обговорили подальші кроки щодо співпраці в цьому напрямку. А саме – створення дієвого механізму компенсації збитків, завданих агресією рф проти України. Він передбачає створення трьох ключових елементів – Міжнародного реєстру збитків,  компенсаційної комісії та фонду, який ці компенсації сплачуватиме.

Також бельгійська сторона виказала зацікавленість взяти участь у розмінуванні та відновленні Чернігівщини, а також у реалізації інфраструктурних проєктів.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи збільшення експортного потенціалу України, можливості для розширення програм страхування воєнних ризиків, в тому числі й для підприємств малого та середнього бізнесу. Окремо зупинились на модернізації програми пільгового кредитування «5-7-9%», а також реалізації програм інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, в ринок праці та підприємництво, а також можливості залучення Бельгії для розширення таких програм. 

«Цього року Україна починає масштабні реформи. Зараз у нас є декілька програм, які потрібно узгодити між собою задля їх більшої ефективності. Уряд розробив програму дій на цей рік, яка охоплює 11 ключових пріоритетних напрямків розвитку економіки та в якій визначаються фінальні умови чотирирічної програми Ukraine Facility від Євросоюзу. Разом із цим ми синхронізуємо їх із бенчмарками МВФ та рекомендаціями Європейської комісії. Паралельно Уряд працює над об’єднанням всіх програм підтримки бізнесу під єдиним брендом Made In Ukraine для збільшення їхньої ефективності. Ми маємо синхронізувати всі напрямки, як реформування країни, так і стимулювання бізнесу, щоб забезпечити якомога більше зростання ВВП країни. Будемо раді залучити бельгійський досвід до відбудови української економіки», - резюмувала Юлія Свириденко.


Image.jpg












Міністерство економіки України

Назад в раздел