«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

В Україні повністю або частково відновили понад 900 обʼєктів медичних закладів

29.10.2024


За понад два з половиною роки повномасштабної війни в Україні вдалося повністю та частково відновити 901 обʼєкт українських медзакладів, серед яких 551 – відновлено повністю та ще 350 – частково. Найбільше відновлено об’єктів на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. Насамперед йдеться про медзаклади на звільнених від окупації територіях, а також ті, що зазнали невеликих ушкоджень, зокрема, вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. 

Нині одним із пріоритетів держави залишається забезпечення українців необхідними та якісними медичними послугами. Для цього Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами попри війну працюють над відновленням української медичної інфраструктури. Таким чином, триває реконструкція та відбудова медзакладів, де медики мають змогу працювати, а пацієнти отримують безперешкодний доступ до потрібної медичної допомоги. Роботи з відбудови медзакладів триватимуть. 

Ворожа російська армія щоденно бʼє та нищить українські лікарні, амбулаторії, пологові, клініки тощо. Попри дію міжнародних норм та Женевських конвенцій продовжує бомбардувати цивільну інфраструктуру, зокрема й медичну, та тероризувати мирне населення. 

За весь час повномасштабної війни російські снаряди та ракети зруйнували вщент 226 обʼєктів медзакладів, які відновленню не підлягають. Ще 1685 обʼєктів медзакладів пошкодили. Найбільших втрат зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Наразі отримати повну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо. Також росіяни пошкодили 231 автівку екстреної медичної допомоги, знищили 263 та захопили 125 автівок «екстренки».











Міністерство охорони здоров'я України

Назад в раздел