«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

В Україні продовжують облаштовувати модульні клініки у постраждалих районах

27.03.2025


З 2023 року у прифронтових районах України, де стаціонарні заклади охорони здоров’я були пошкоджені або зруйновані, встановлюють модульні медзаклади. Проєкт фінансується Європейським Союзом й іншими партнерами та реалізується у межах партнерства МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров’я.Прифронтові регіони зазнають постійних атак з боку рф. Через це страждають обʼєкти цивільної інфраструктури – багато медзакладів пошкоджені або зруйновані. Крім того, деякі території були окуповані росіянами та зазнали великих ушкоджень.

Облаштування модульних закладів сприяє відновленню і продовженню надання первинної допомоги мешканцям громад та внутрішньо переміщеним особам. Ці заклади надають медичні послуги дорослим та дітям. Крім того, вони інтегровані в національну медичну систему.

Однією з особливостей модульних клінік є можливість їхнього переміщення до іншої громади. Це дозволяє зберегти медичний заклад, повністю оснащене місце роботи для команди медиків, що буде продовжувати надавати послуги пацієнтам.

Одним з таких прикладів є модульний медпункт Торецької громади, який наразі продовжує свою роботу в Житомирській області. Мешканців було евакуйовано з території Донеччини. Зараз громада, що отримує медичні послуги, налічує близько трьох тисяч людей. Пацієнтам надають необхідну первинну медичну допомогу та далі скеровують до спеціалістів вторинної ланки.

Модульні клініки – це проєкт ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні. У межах проєкту протягом 2024 –2023 рр. у 8 областях України встановили 29 модульних клінік. У 2025 році проєкт з встановлення модульних клінік продовжується.











Міністерство охорони здоров'я України

Назад в раздел