Запущено Платформу JUPITeR для залучення японського приватного сектору у процеси відбудови
22.01.2025
Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба виступив на відкритті нової Японсько-української бізнес платформи з інфраструктурних технологій для відновлення та реконструкції (JUPITeR), наголосивши на цінності для України японського досвіду у відбудові. У зустрічі взяли участь понад 200 представників японського бізнесу. “Японія має унікальний досвід відновлення після масштабних руйнувань. Ця експертиза є надзвичайно важливою та корисною для відновлення та розвитку української інфраструктури. Ми вже плідно співпрацюємо, зокрема з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA). Завдяки цьому успішно впроваджується Проєкт технічного співробітництва та 3 фази Програми Японії з екстреного відновлення.
Для нас особливо важливо залучати бізнес до відновлення. Ми розуміємо, що успішна відбудова неможлива без активної участі приватного сектору. У 2024 році на Японсько-українській конференції зі сприяння економічному зростанню та реконструкції у Токіо були підписані 56 угод між представниками Уряду Японії, японського приватного сектору і нашими державними установами та приватними фірмами для підтримки проєктів відновлення.
Платформа JUPITeR створена з метою координації та широкого залучення японських компаній у відновлення нашої інфраструктури. Маємо надію, що разом ми напрацюємо надійні дієві механізми координації підтримки. Це дасть нам з японськими колегами можливість чітко визначати пріоритети та ефективно відповідати на актуальні потреби відбудови України вже зараз”, – зазначив Олексій Кулеба.
За допомогою JUPITeR планується підтримка проєктів відновлення через інформування членів Платформи про ситуацію в Україні, потреби та пріоритетні проєкти.
На запуску Платформи слово взяли Міністр землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії, Накано Хіромаса, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Накагоме Масаші, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський.
Своєю чергою заступниця Міністра розвитку громад та територій України Марина Денисюк під час свого виступу окремо наголосила на проєктах, що вже втілюють разом з Японією.
“Україна тісно співпрацює з Японією у питаннях відновлення. Зокрема, щодо постачання рейок “Укрзалізниці” для швидкого відновлення залізничного покриття, комунальної техніки та устаткування для найбільш постраждалих громад, встановлення теплових насосів, управління відходами руйнувань та гуманітарного розмінування. Японія має великий досвід подолання наслідків руйнувань, спричинених бойовими діями і природними катастрофами.
Саме тому Україні так важливо залучати японський бізнес до пріоритетних напрямів проєктів відбудови і розвитку, серед яких – відновлення житлової інфраструктури із залученням передових японських технологій та інновацій, обмін досвідом для навчання фахівців у транспортній сфері та інші проєкти”, – підкреслила Denysiuk Maryna.
Ще у лютому 2024 року Міністерство розвитку громад та територій України та Міністерство землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії уклали Меморандум про співпрацю щодо сприяння відновленню та реконструкції інфраструктури в Україні та продовження співробітництва.
Пізніше, у грудні, Японія оголосила про створення координаційної ради з питань відбудови України, куди планує залучити українські і японські бізнеси. Про це було повідомлено під час спільного візиту Першої віцепрем’єр-міністерки — Міністерки економіки України Юлії Свириденко та заступника Міністра розвитку громад та територій Serhiy Derkach до Японії. Запуск Платформи JUPITeR, зокрема, є результатом грудневих переговорів.
Міністерство розвитку громад та територій України
Назад в раздел