|
Професійна атестація
Відповідно до статті 17 Закону України від 20 травня 1999 року № 687-XIV «Про архітектурну діяльність», відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, зокрема інженери технічного нагляду, проходять професійну атестацію з подальшим отриманням відповідного кваліфікаційного сертифікату.
Наказом від 28 квітня 2020 року № 103 Мінрегіон делегував Всеукраїнській громадській організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури», як саморегулівній організації, повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів технічного нагляду. На виконання делегованого повноваження та з метою проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури — інженерів технічного нагляду Гільдією 30 жовтня 2017 року був створений колегіальний орган - Атестаційна архітектурно-будівельна комісія. До професійної атестації допускаються громадяни, які:
засвідчені в установленому порядку копії документів:
Подані документи розглядаються та рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката або про відмову в його видачі приймається у місячний строк. Підставою для відмови у видачі сертифіката є:
Громадянам, які пройшли професійну атестацію, видається відповідний кваліфікаційний сертифікат. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», Зміни № 11 до розділу І «Керівники, професіонали, фахівці» Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик працівників, затвердженої наказом Мінрегіону від 08.08.2017 р. № 192 та рішення Атестаційної архітектурно-будівельної комісії від 17.09.2016 р., Протокол № 19 відповідальні виконавці, які одержали відповідний кваліфікаційний сертифікат, виконують ті види робіт (послуг), право виконання яких визначено кваліфікаційним сертифікатом. Строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, не обмежується.
|