«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Мінрегіон розпочав громадське обговорення проєкту Концепції впровадження ВІМ технологій в Україні

04.11.2020

bim-768x384.png


Мінрегіон розпочав громадське обговорення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні», який розроблений з метою визначення принципів, засад та механізмів реалізації державної політики щодо впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) як інструменту для подальшого реформування, модернізації та цифрової трансформації будівельної галузі України.

ВІМ-технології – це новий підхід до управління цифровою інформацією, що застосовується у будівництві та містобудуванні та передбачає збір і комплексну обробку всієї архітектурно-конструкторської, технологічної, економічної та іншої інформації про об’єкт. Завдяки їх застосуванню можна віртуально відтворити об’єкт ще до початку його будівництва, відслідковувати процеси життєвого циклу будівельного об’єкту – від проектування до його зведення, експлуатації та демонтажу. Такий підхід дає змогу підвищити безпеку та надійність будівель і споруд, здійснювати оперативне керівництво процесами будівництва та контролю якості виконання будівельних робіт, суттєво зменшити ймовірність помилок у проєктах, зменшити вартість будівництва та оптимізувати витрати на стадії експлуатації.

У більшості економічно та технологічно розвинутих країнах світу застосування BIM-технологій під час проектування об’єктів будівництва, зокрема, об’єктів підвищеної відповідальності та державного замовлення, наразі є обов’язковим.

В Україні BIM-технології вже застосовують у своїй діяльності окремі організації. Проте поступове, системне впровадження BIM-технології потребує державного регулювання – створення всієї необхідної нормативно-правової бази, розроблення низки норм та стандартів, державної підтримки реалізації пілотних проєктів, а також підготовки фахівців відповідної кваліфікації.

З текстом Концепції та планом її реалізації можна ознайомитись ТУТ .


Інформацію використано з сайту Мінрегіону

Назад в раздел