«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

FIDIC теорія і практика застосування типових форм контрактів

Шановні колеги!

Прискорення євроінтеграційних процесів в Україні та загальносвітова тенденція глобалізації економіки обумовлюють необхідність опановувати усталені світові засоби, засади та кращі світові практики з реалізації інвестиційних проектів. 

Відсутність відповідних навичок та досвіду негативно впливає на конкурентоспроможність вітчизняних учасників будівельного ринку як в нашій країні, так і за її межами.

Наприклад, утворені, міжнародними фінансовими установами кредитні лінії для фінансування інфраструктурних проектів в нашій державі, нажаль, використовуються недостатньо ефективно.

Однією з причин такого становища є недостатність або взагалі відсутність досвіду поводження з типовими проформами контрактів FIDIC у вітчизняних замовників, підрядників, підприємств та організацій, які надають інжинірингові та консалтингові послуги у сфері будівництва, застосування яких, як правило, є вимогою таких установ та однією з умов для виділення коштів.

З цієї точки зору нам стане у нагоді досвід впровадження використання проформ FIDIC у інших державах, перш за все у країнах східної Європи. 

Відсьогодні ми розпочинаємо публікацію серії статей визнаних у цій галузі фахівців, ознайомлення з якими надасть певний світогляд щодо впровадження у ділову практику типових проформ контрактів FIDIC, проблемами, шляхами їх вирішення, національними особливостями.

Цільова аудиторія запропонованого матеріалу:
- замовники будівництва, проектні та підрядні організації, які мають намір брати участь у реалізації проектів в Україні, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок коштів міжнародних фінансових установ;
- проектні та підрядні організації, які мають намір поширити свою діяльність за межі нашої держави;
- фахова спільнота, що зацікавлена у формуванні цивілізованого будівельного ринку в Україні.

За потреби публікації будуть супроводжуватимуться коментарями. Безпосередньо коментовані місця у тексті позначатимуться зірочкою (*).

Розпочинається рубрика статтями, люб’язно наданими Доктором Лукасом Клі.
Lukas Klee.jpg

Пан Лукас є міжнародним експертом з будівельного права, арбітром і в даний час керівником юридичного відділу Metrostav A.S., великої будівельної компанії, що базується в Центральній Європі. Вже більше десяти років він займається міжнародними контрактами на будівництво (FIDIC). 
Брав участь у великих будівельних проектах у Чеській Республіці і на міжнародному рівні. 
Він читає лекції з міжнародного будівельного права у Карловому університеті на юридичному факультеті в Празі, Чеському технічному університеті в Празі і в Варшавському університеті
на юридичному факультеті.

За сприяння пана Клі узгоджується питання щодо публікації статей інших фахівців FIDIC.

Рубрика буде періодично оновлюватись.

У разі виникнення запитань до автора статті, або коментарів, ви можете надіслати їх на електронну скриньку office@iceg.com.ua, або залишити їх на сторінці у Facebook.

Шановні читачі, ви маєте можливість пересвідчитись, що проблеми, з якими стикається наша будівельна спільнота не дуже відрізняються від проблем наших колег в інших країнах.

Якщо ви не дотримуєтесь думки що вчитись необхідно виключно на власних помилках, до вашої уваги наша перша публікація.

Раді бути вам корисними.

З повагою, Президент МГІК  О. Непомнящий

Інформацію використано з сайту МГІК